Často kladené otázky

Máte otázky a potřebujete odpovědi? Pokud máte jinou otázku, tak pište, chatujte nebo volejte.


Proč jste lepší než investiční fondy?

U našich strategií obvykle nemáme vstupní, výstupní či správcovské poplatky. Platíte nám pouze podíl na zisku. Máme zájem na tom, aby klient byl ziskový, protože jinak nám naši práci nikdo nezaplatí. Investiční portfolio jsme schopni přizpůsobit na míru. Nemusíme platit drahý management společnosti ani posílat zisky akcionářům.

Jak moje investice ovlivní koronavirus?

Klienti bank jsou zvyklí na to, že se jejich investicím daří jen v případě, že ekonomika roste. My se ovšem zaměřujeme na investice, které jsou schopny zhodnotit Váš kapitál i v obtížných dobách. Každá krizová situace prověří, jestli Vaše investice je schopna vydělat i v dobách nepohody. Obtížnou situaci v současnosti je nutné brát z investičního hlediska jako příležitost a nebát se ji využít.

Bojím se, že o své peníze přijdu.

Spolupracujeme s klienty takovým způsobem, že je učíme nastavit riziko. O peníze klienti přichází denně např. v důsledku inflace, posíláním peněz do nevýhodných produktů, ale i tím, že jejich peníze zbytečně zahálejí a nepracují v perspektivních projektech.

Nemám na investování čas.

V tom případě, je tento projekt určen přímo Vám. Váš čas je potřeba si vyhradit především na první schůzku, kde se proberou Vaše představy a možnosti. V případě, že se napojíte na některou investiční strategii, bude pro Vás investování časově nenáročné. Jedním z cílů našeho projektu je zpřístupnit investice klientele, která investovat chce, ale je časově vytížena v práci nebo v podnikání a nemůže si dovolit každý den sledovat finanční trh.

Jsou moje peníze v bezpečí?

Pokud investujete do některé z investičních strategií, tak jsou prostředky uloženy na Vašem účtě u brokerské společnosti a jsou ze zákona chráněny proti úpadku brokera do výše 20 tis. EUR. Kerberos Invest k Vašim financím nemá žádný přístup.

Jaká jsou rizika Vašich investic?

Riziko je všude kolem nás. Vždy se snažíme rizika omezit a zároveň rozložit. Základem je rozložit riziko do více investic, aby v případě, že některé investice nevyjdou, nebyl ohrožen Váš kapitál.

Jaké máte zkušenosti?

Náš portfolio manažer má vysokoškolské vzdělání ekonomického typu, složil zkoušku podle zákona o podnikání na kapitálovém trhu a má odpovídající zkušenosti s obchodováním na finančním trhu.

Je to legální?

Ano, postupujeme v souladu se zákony platnými na území České republiky a respektujeme povolení regulátora ČNB.

Očekávaná výnosnost investice je velmi velká, což je podezdřelé.

Vyšší výnosy jsou často spojeny s vyšším podstupovaným rizikem. Přímá úměra ovšem neexistuje. Vždy se snažíme zhodnotit rizika, klienta na ně upozornit a eliminovat je.

Jaká je minimální počáteční investice?

Minimální kapitál se liší podle typu investice. U forexových a komoditních strategií doporučujeme klientům investovat min. 100 tis. CZK, aby bylo možné investovat do více strategií. Ovšem lze investovat i pravidelně částky od 500 CZK.

Mohu si své peníze kdykoliv vybrat?

Finanční prostředky jsou likvidní zhruba do týdne.

Naplánovat hovor zdarma

Nechcete čekat? Zavolejte nám.

Jsme Vám k dispozici každý všední den od 8:00 - 17:00 hod.

Domluvit první schůzku

Nechcete čekat? Zavolejte nám.

Jsme Vám k dispozici každý všední den od 8:00 - 17:00 hod.